Hotel Rezervasyon

 
 
 
Kişi
Çocuk
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon Yap

Uçak & Otel Rezervasyon

 
 
 
Rezervasyon Yap

LOKASYON

Geri

Selçuklu 42250 İstanbul Yolu, Konya / TÜRKİYE

Şehir merkezine uzaklık Konya Havalimanı'na uzaklık Otogar'a uzaklık Ulaşım Oda sayısı Süit sayısı
15 km. 6 km. 6 km. Taksi, otobüs, minibüs, tramvay 268 10

Rixos Konya; havalimanı, şehir merkezi ve otogara yakınlığıyla zamana değer katan bir konuma sahip. 100 bin metrekare yeşil alan üzerine kurulu 30 katlı modern binada konfor, lüks ve ayrıcalıklarla buluşan tarih ve kültürü hissedecek, kentin ruhunu yaşayacaksınız. Rixos Konya, şehrin ilk 5 yıldızlı uluslararası oteli olma deneyimini, Mevlana'nın hoşgörü kültürüyle birleştiriyor.

KONYA

Türkiye'nin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Konya, üretim ve ticaretin Anadolu'daki ana damarlarından biridir. Gelişmişliğinin yanı sıra tarihi de şehrin dünyaca tanınan merkez olmasını sağlamıştır. Anadolu Selçukluları ve Karamanoğulları'na başkentlik yapan Konya'nın simgesi ise kuşkusuz Mevlana'dır. Her yıl ana tarih 17 Aralık olmak üzere bir hafta süren Şeb-i Arus Şenlikleri'ne dünyanın dört bir yanından Mevlana sevenler katılır.

Konya'nın kültürel zenginliği kadar tarihi zenginliği de hayranlık uyandıracak boyuttadır. Yapılan kazılarda il sınırları içerisinde tarih öncesi döneme ait birçok yerleşim ortaya çıkarılmıştır. Onlarca höyükten en ünlü olanı UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ne alınan Çatalhöyük'tür.

Konya'ya ulaşım kara, hava ve demir yollarıyla gerçekleştirilebilmektedir. Ankara-Konya hızlı tren hattı sayesinde şehirden başkente ulaşım 1 saat 45 dakikada gerçekleştirilebilmektedir. Konya karayolları açısından da Anadolu'nun önemli merkezlerinden biridir. Şehir, uluslararası havalimanı ile de dünyaya açılmaktadır.

MÜZELER VE ÖNEMLİ YAPILAR
Mevlana Müzesi
Konya Arkeoloji Müzesi
Konya Atatürk Evi Müzesi
Karatay Medresesi (Çini Eserler Müzesi)
Sırçalı Medrese (Mezar Anıtları Müzesi)
İnce Minare (Taş-Ahşap Eserleri Müzesi)
Konya Etnografya Müzesi
Konya İzzet Koyunoğlu Şehir Müzesi
TARİHİ KALINTILAR
İvriz Kaya Anıtı
Sille
Ak Manastır
Çatalhöyük
Sille Ayaelena Müzesi
Eflatunpınar Hitit Anıtı
Kilistra Antik Kenti
Karahöyük
Selçuklu Köşkü
Kubadabad Saray

Konya Uluslararası Havalimanı

2000 yılında sivil hava trafiğine açılan Konya Havalimanı 141 bin metrekare alan üzerine kuruludur. Ortak iç ve dış hat terminalleri bulunan havalimanı 2013 istatistiklerine göre yıllık 1 milyona yakın yolcuya hizmet etmektedir.

Vali Ahmet Kayhan Cd. 42100 Selçuklu / Konya

Tel : +90 332 239 13 43

  • RIXOS KONYA

    RIXOS KONYA

    LOKASYON

Yükleniyor