Kişi
Çocuk
Bebek
Promosyon Kodu
 
Rezervasyon
Doğrudan Rezervasyon Ayrıcalıkları
 
 
 
Rezervasyon
Doğrudan Rezervasyon Ayrıcalıkları
 
www.rixos.com ile Rezervasyon Yap & Ayrıcalıklardan Faydalan X

Aşağıdaki ayrıcalıklar tüm fiyat ve oda tipleri için geçerlidir
Erken giriş imkanı ( 12.00 ) & Geç çıkış imkanı ( 15.00 ) ( müsaitliğe bağlı olarak )
Spa merkezinde geçerli 25% indirim
Transfer Taleplerinde indirimli fiyatlar
Otel içi extra harcamalarda 10% indirim
Giriş gününüze özel taze meyve tabağı

 

Konya
Şimdi keşfedin...

Keşfetmek için kaydırın.

Kültür ve tarih şehri Konya’ya bir kez adım attığınızda Mevlana’nın yaşadığı bu topraklardaki atmosferi unutmanız mümkün değil. Konya Havalimanı’na ve otogara sadece 7 dakika, şehir merkezine ise on beş dakika uzaklıkta bulunan Rixos Konya Otel, bu özel bölgede misafirlerine ayrıcalıklı pek çok hizmet sunmaktadır. Otelimiz ayrıca Konya’daki kongre turizminin de en önemli toplantı ve konaklama otelidir. Bünyesindeki balo salonu ve toplantı salonlarıyla Rixos Konya, şehrin toplantı sektöründe en önemli mekânı ve iş dünyasının buluşma noktasıdır. Rixos Konya’da yaptığınız kahvaltının ardından Konya’da gün içerisinde birbirinden farklı pek çok mekân keşfedebilirsiniz. Şehirde çok sayıda Selçuklu eseri bulunmaktadır. Konya’da gezilecek yerler arasında dünyaca ünlü camileri ziyaret edip Mevlana’nın yaşadığı topraklarda dolaşmayı deneyimleyebilirsiniz.

Mevlana Müzesi

Konya Mevlana Müzesi, eskiden Muhammed Celaleddin-i Rumi’nin (Mevlânâ) dergâhında faaliyet gösteren yapıda konumlanmıştır. "Mevlânâ Türbesi" olarak anılan mekânda başta Mevlânâ ve yakın aile fertleri olmak üzere pek çok kişinin mezarı bulunmaktadır. Müze alanı, bahçesi ile birlikte 6500 m² iken Gül Bahçesi olarak düzenlenen bölümlerle birlikte 18 bin metrekareye ulaşmıştır. Müzede Hz. Mevlânâ’nın hırkası gibi özel eşyalarının yanı sıra mevlevilik kültürü ve tasavvufla ilgili özel eserler de yer almaktadır.

Şemsi Tebrizi Camii

Mevlana Celaleddin Rumi'nin hocası Şems-i Tebriz-i’nin ismini alan cami ve caminin hemen yanında yer alan türbesi Konya’da bulunmaktadır. Şems Parkı’nın içinde yer alan Şemsi Tebrizi Camii, 16’ncı yüzyılda Abdürrezakoğlu Emir İshak Bey tarafından mescidle birlikte elden geçirilmiştir. Tavanı geometrik motiflerle kaplı olan yapı, Konya'nın Mevlana Türbesi'nden sonra en çok ziyaret edilen yerlerindendir.

Alâeddin Camii

Şehrin merkezinde Alâeddin Tepesi üzerinde bulunan cami, yapımına daha önce başlanmasına karşın Anadolu Selçuklu hükümdarı Sultan 1. Alâeddin Keykubad tarafından 13. yüzyılda tamamlanarak hizmete açılmıştır. Selçuklu ve İslam mimarisinin özelliklerini taşıyan Alâeddin Camii’nde Anadolu Selçuklu hükümdarlarının bir kısmı da gömülüdür. Alâeddin Camii ziyaretiniz sonrasında dilerseniz ardından Selimiye Camii’yi keşfedebilirsiniz. Şehzade Selim’in Konya valisi iken yaptırdığı Selimiye Camii, Konya’nın en özel tarihi eserlerinden biridir. Konya Karatay ilçesinde yer alan yapı, Osmanlı klasik mimari  özelliklerini taşımaktadır.

Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi, 1901 yılında Karma Ortaokulu'nun güneybatı köşesindeki yapıda açılmıştır. 1927 yılında eserler, Mevlânâ Müzesi'ne, 1953’te ise İplikçi Camii'ne taşınmıştır. 1962 yılında ise bugünkü müze kurularak hizmete açılmıştır. Müzede Neolitik Çağ’dan başlamak üzere; Eski Tunç, Orta Tunç, Demir, Klasik, Hellenistik, Roma ve Bizans devrine ait önemli eserler sergilenmektedir. Pazartesi dışında her gün ziyarete açıktır.

Karatay Medresesi

Konya’ya geldiğinizde gezmeniz gereken en önemli tarihi yerlerden biri Karatay Medresesi’dir. Anadolu Selçuklu devri çini işçiliğinin en önemli temsilcilerinden medrese, 1955 yılında "Çini Eserler Müzesi" olarak açılmıştır. Müzede, Konya’da bulunmuş olan Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait çini tabaklar ve çini eserler sergilenmektedir.

Çatalhöyük

İnsanlık tarihi açısından büyük önem taşıyan Çatalhöyük, Konya’da ilk yerleşim alanlarından biri olduğu için mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında yer alıyor. Tarihin en önemli merkezlerden birine tanıklık etme serüveni, sizi yaklaşık 9000 yıl öncesine götürüyor. İnsanlığın ilk yerleşme ve barınma biçimleri ile ev mimarisi özellikleri Çatalhöyük Neolitik Kenti’nde gözler önüne seriliyor. Çatalhöyük Neolitik Kenti, ayrıca 2012’den beri UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alıyor.

Sille

İşte tüm dokusuyla buram burak tarih kokan bir Konya beldesi! Otantik yapısıyla dikkat çeken antik yöre Sille, dünyanın en eski ve en büyük manastırlarindan Ak Manastır’a da ev sahipliği yapmaktadır. Sille’de dolaşırken yerel tadları deneyimleyebilir, beldenin tarihini ve gizemli dokusunu keşfedebilirsiniz. Bu benzersiz beldeye gitmişken Aya Elena Kilisesi’ni de gezmeyi unutmayın.

Kilistra Antik Kenti

Kilistra; Gökyurt Köyü’nde yer alan, atmosferiyle en etkileyici olan antik kentlerden biridir. Milattan önce Hellenistik ve Roma çağında yerleşimin başladığı Kilistra, dağlık kesimde bulunan büyüleyici bir saklı kent olma özelliği taşımaktadır. Kaya oyuğu yerleşimi şeklinde kurulmuş kent, tüm ihtişamı ve büyüleyici atmosferiyle Konya’da görmeniz gereken en özel yerlerden biridir.

Tuz Gölü

Tuz Gölü; yüz ölçümü bakımından Türkiye'nin ikinci büyük gölü olarak Ankara, Konya ve Aksaray illerinin sınırının kesiştiği yerde bulunmaktadır. Rixos Konya’da konaklamanız esnasında büyüleyici bir deneyim için Konya Tuz Gölü'ne doğru farklı bir yolculuğa çıkabilir, gölün doğal güzelliğini ve etkileyici manzarasını keşfedebilirsiniz. Tuz Gölü'nde suların çekildiği ve gölün tuzla kaplandığı dönemde üzerinde yürüme deneyimini yaşayabilirsiniz.

 

Konya'dan Kareler

  • Rixos Konya
  • Rixos Konya
  • Rixos Konya
  • Rixos Konya
 
Yükleniyor